Odevy zo 100 % certifikovanej bavlny spĺňajú prísne ekologické normy. Výrobky sú šetrné k ľuďom a zvieratám a minimálne zaťažujú

 

 

Štýlové oblečenie zamestnancov dodá dôstojnosť každému ubytovaciemu zariadeniu, reštaurácii i kuchyni.

Poďakovanie firme DECORE s.r.o.

 

Pracovné oblečenie - odborné články

 

ŠPIČKOVÉ PRACOVNÉ OBLEČENIE

05.10.2010, 14:00 , Admin. | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 1811

TEXT Ivona Partmanová, Beáta Balážová , TOP HOTELIERSTVO 2010

 

„ Moderné oblečenie z kvalitných materiálov pre neštandartné typy podnikov, ktoré vynikajú originalitou ocenia nielen zamestnanci, ale i zákazníci.”FOTO Decore


Mäkké vlákno, ktoré omotáva semená kríka bavlníku obsahuje takmer čistú celulózu – prírodný polymér. Ten dáva vláknu vysokú pevnosť, trvanlivosť a savosť. Hoci je rastlina veľmi náročná na pestovanie, je najdôležitejšou a najrozšírenejšou plodinou pestovanou na výrobu textilného vlákna.

           

 

Bavlnu obsahuje viac ako 50 % vyrábaných textílií aj z toho dôvodu, že je vďaka svojim vlastnostiam vhodná na priemyselné strojové spracovanie. Po odstránení semienok a nečistôt (napríklad prírodné vosky a protíny) ostáva čistá celulóza. Prvotným spracovaním sa stratí približne len 10 % z hmotnosti surovej bavlny. Dnes sa vysoko šľachtené odrody bavlníka pestujú vo všetkých teplých oblastiach a bavlna je stále najpoužívanejšou surovinou na výrobu látok. Najväčším pestovateľom je Čína, USA a Pakistan. Najjemnejším druhom je egyptská.

 


DLHŠIE BAVLNENÉ VLÁKNA
= KVALITNEJŠIE OBLEČENIE

 


Egyptská bavlna sa pýši prívlastkom „Kráľ bavlna“. Má dlhú životnosť a oblečenie z nej má luxusný vzhľad. Kuchári a personál gastronomických prevádzok ocenia pocit pohodlia na vlastnej koži. Rozdiel medzi oblečením z egyptskej bavlny a inej textílie je výrazný. Kvalita oblečenia sa rozdeľuje podľa viacerých kritérií: dĺžky vlákien, čistoty úrody, farby bavlny a pod.. Dlho strihané alebo dlhé vlákna z egyptskej bavlny sú zárukou, že vznikne viac nepretrhnuteľného vlákna, ktoré sa používa na vytvorenie priadze. Vlákna majú

dlhú životnosť a látka na oblečenie takpovediac lepšie dýcha. Jednotlivé kusy oblečenia sú po každom praní jemnejšie a zároveň si uchovávajú vysokú pevnosť. Ak ich majiteľ správne udržuje, životnosť oblečenia sa ráta na desaťročia.


KUCHÁRI AKO „V BAVLNKE“

              

Bavlna pestovaná v Egypte je najjemnejšia bavlna na svetovom trhu. Štandardne sa z nej vyrábajú jemné pančuchové nohavice a luxusná spodná bielizeň. Látky sú spracované z prvotnej suroviny výhradne v Európe. Jednotlivé kusy oblečenia sa šijú v rodinných fabrikách v Taliansku a Nemecku. Všetky firmy fungujú už niekoľko desaťročí a na základe svojej kvalitnej a originálnej práce a profesionálneho prístupu patria medzi TOP 5 v Európe. Neustále sledujú módne trendy. Špeciálnym doplňujúcim spracovaním získa bavnený textil vodeodolnosť,nehorľavosť a olejuodolnosť. Komfort a bezpečnosť sú zaručenépre všetky kuchárske profesie.
 

Celý článok...

EXKLUZÍVNÉ PRESTIERANIE

05.10.2010, 14:13 , Admin. | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 4410

Celý článok...


Bavlník pestovali v Egypte už 12 000 rokov pred naším letopočtom. V Južnej Amerike a Indii ešte o 1000 rokov skôr. Najviac zmienok o pestovaní bavlníka je z Indie. V rannom stredoveku, keď prišli prví Španieli do Mexika našli tu národy, ktoré nosili bavlnený odev a pestovali bavlnu. Do Európy sa bavlna dostala až v období neskorého stredoveku. Obyvatelia Európy poznali vtedy len spracovanie ovčej vlny a ich predstavy o bavlníku vychádzali zo správ moreplavcov. V roku 1350 John Mandevile písal o strome, ktorý na svojich konároch nesie malé jahniatka a jeho konáre sú tak ohybné, že umožňujú jahniatkam aby sa nakŕmili.