Zdravotníctvo

  • 1

Zdravotníctvo

Podkategórie

Ako rozpoznáme kvalitný respirátor

Vedúci metodiky technickej kontroly SOI M. J. vysvetlil, ako dopadla kontrola a upozornil na to, čo si majú zákazníci pri ich kúpe všímať.

Ako sa ukázalo, situácia v súvislosti so spomínanými respirátormi nie je u nás uspokojivá. Viac ako 92 percent kontrolovaných respirátorov inšpektormi SOI nevyhovovali požiadavkám a ich predaj, do odstránenia nedostatkov, zakázali. „Až 95 percent kontrolovaných subjektov si nesplnilo povinnosti a 59 percent ponúkalo predaj iným osobám, než tým, ktoré sú oprávnené ich nakupovať,"

Ako rozpoznáme kvalitný respirátor.
Pred kúpou by si mali ľudia skontrolovať všetky údaje, ktoré majú byť na výrobku, resp. balení napísané. Sú to údaje o výrobcovi, vrátane celej adresy. Ak je výrobca napr. z Číny, popis by mal obsahovať aj informácie o dovozcovi.

„Musí tam byť tiež uvedené, že ide o respirátor FFP2 a FFP3, európska norma EN149 a označenie CE. Toto označenie je dôkazom toho, že výrobok spĺňa európsku legislatívu. Informácie by mali ľudia nájsť už priamo na obale tovaru, nie až po jeho otvorení," 

1
Upozorňuje, že za písmenami CE si treba všímať aj štvormiestne číslo skúšobne. Tá dohliada na celý proces výroby. Výrobok musí obsahovať návod na použitie v slovenčine, s podrobným vysvetlením, ako ho používať, ošetrovať a skladovať.

Katalógy - Giblors

1  1

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým súhlasíte. Viac informácii nájdete v sekcii - Ochrana osobných údajov